Täna, 28. jaanuaril kell 13.00 toimub Tallinna transpordiameti saalis taksomeetri paigaldajate ümarlaud, millest võtavad osa ka julgestuspolitsei, munitsipaalpolitsei ja tarbijakaitse esindajad.
Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli pöörab linnakodanike tähelepanu tõsiasjale, et näiliselt madal taksosõidu kilomeetri hind ei pruugi tähenda ka odavat taksosõitu, sest kütuse hind ei ole poole võrra odavamaks muutunud ja kulud ühele kilomeetrile on endised, teatas Raepress. Taksode viimane hinnatõus jääb Mutli sõnul pooleteise aasta taha, kui kütus ei olnud veel märkimisväärselt kallinenud. „Koos mootorikütuse hinnatõusuga küll räägiti teenuse kallinemise vajadusest, kuid saadi hakkama hindu kergitamata.“
„Näiliselt madal kilomeetri hind toob endaga kaasa kordistajate probleemi, mis on üheks peamiseks põhjuseks, miks nimetatud ümarlaud sai kokku kutsutud. Teise olulise teemana käsitleme ümarlaual linna ideed sellest, et kõik taksotšekid näeksid Tallinnas kujunduse poolest ühtemoodi välja,“ lausus Mutli. „Igal inimesel, kes kasutab taksoteenust on oluline tähelepanelikumalt uurida printeri kviitungit, millelt on võimalik tuvastada, kas teiega on õigesti käitutud. Kui selgub, et Teie käest on kasseeritud rohkem raha kui seda ette näeb Teie poolt läbitud kilomeetrite hulk või olete ootamatult lühikese ajaga läbinud liialt palju kilomeetreid, võite alati avaldusega linna poole pöörduda ja probleemile leitakse lahendus,“ selgitas Mutli. „Koos avaldusega tuleb kindlasti esitada ka printeri kviitungi koopia,“ rõhutas Mutli.
Seotud lood
Eesti ettevõtlusmaastikul on viimastel aastatel ilmnenud murettekitav trend: maksuvõlgade ja pankrottide arv kasvab märgatavalt. Statistika näitab, et maksuvõlglaste arv on viimase kolme aastaga suurenenud 35% ning pankrotis ettevõtete arv koguni 48%. Sellises olukorras on oluline, et ettevõtted saaksid oma võlanõuded kiiremini ja efektiivsemalt lahendatud. Siin tulebki appi Infopanga võlaregister, mis pakub innovatiivset ja praktilist lahendust võlgnikega tegelemiseks.