• 13.11.08, 11:03
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Tarbimise kahanemine viis nafta hinna alla  55 dollari

Naftabarreli hind New Yorgis vajus alla 55 dollari, mis viimase 21 kuu madalaimal tasemel, kuna suured kütusetarbijad on säästma asunud.
Euroopa suurima majanduse Saksamaa SKP kahanes kolmandas kvartalis rohkem, kui analüütikud ootasid,  riik on 12 aasta suurimas languses, kirjutas Bloomberg. Aasia aktsiad kukuvad ja Hiina majandus kasvab 7 aasta aeglasemas tempos.
Purvin & Gertz Inc. in Singapore osanik Victor Shum ütles: „Kartus, et nafta nõudlus väheneb ka 2009. aastal, surub selle hinna alla.“
Barreli hind detsembrilepingutes kukkus 1,49 dollarit ehk 2,7% 54,67 dollarini barreli eest, mis on madalaim nafta hind 2007. aasta 30. jaanuarist. Futuuride hinnad on 147,27 dollari pealt kukkunud 63%.
Londonis maksis Põhjamere Brenti toornafta 51,10 dollarit, mis on eilsega võrreldes 1,27 dollari võrra vähem.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 24.01.25, 09:44
Kui suur on su ettevõtte süsiniku jalajälg? Mõõda ära!
Kui sa veel ei tea, millest koosneb sinu ettevõtte jalajälg, siis nüüd on paras aeg selgust saada. Praktiline ja personaalne koolitus aitab sul seda teha.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele