Äripäeva Rikaste TOP 2024 500 jõukama ettevõtja seas on transpordi ja logistikasektoris tegutsevaid inimesi 37, kelle seast toob logistikauudised välja 30 esimest. Nagu arvata võis, platseerus esikohale Skinest Grupi omanik Olev Ossinovski, kelle varade maht kasvas aastaga suisa 159,3 miljoni euro võrra, küündides nüüd 391,9 miljonile eurole.
- Skinest Grupi omaniku Oleg Ossinovski vara kasvas aastaga üle 159 miljoni euro. Foto: Andras Kralla
Alates eelmisest aastast on logistikauudised toonud transpordi- ja logistikavaldkonna rikaste TOPis välja vaid need ettevõtjad, kes on sektoriga otseselt seotud. Välja oleme jätnud kaudsemate seostega tehnoloogiaettevõtjad, nagu näiteks Bolt, Starship, Cleveron, AuveTech jt. Samuti sõidukite ja kütuste jaemüügiga tegelevad ettevõtjad, kes on justkui samuti transpordi ja logistikaga seotud, kuid põhitegevusala on siiski muu.
Äripäeva värske Rikaste TOPi üldtabeli leiad
siit.
Vastasel juhul oleksid Bolti omanikud Markus Villig, Oliver Leisalu ja Martin Villig vallutanud kogu esikolmiku ja sektori klassikalisemad suurtegijad oleks nende varju jäänud. Kokku jäi edetabelisse 37 ettevõtjat, kellest toome välja 30 jõukamat. Lähemalt aga tutvustame neist kolme esimest.
Seotud lood
Tänavuse Äripäeva Rikaste TOPi esimese kolme naise vara väärtus ulatus üle 100 miljoni euro nagu ka eelmisel aastal, kuid esikolmik muutus. Seekord on esikohal 82aastane proua, kelle rikkus pärineb logistikasektoris äri ajades.
Äripäeva Infopanga värskest mootorsõidukite müügi aastaraportist selgub, et 50 suurima kasumi ja 50 suurima kahjumiga ettevõtte keskmine kasum oli 2023. aastal 1 153 520 eurot. Võrreldes 2022. aastaga kasvas nende ettevõtete keskmine kasum 59 929 euro võrra. Kes teenisid suurimat tulu, kes aga pidid leppima miinusega?
Äripäev koostas viiendat aastat järjest Eesti otsustajate TOP 200, mis mõõdab äriliidrite mõjuvõimu ja reaalset kokkupuudet otsuste langetamisel. Logistikauudised võttis omakorda luubi alla 500 Eesti mõjukamat ja noppis neist välja 60 ettevõtjat, kes ühel või teisel viisil on seotud transpordi või logistikaga.
Äripäeva infopanga värske Logistika kvartaliraporti kohaselt oli sektori käive tänavu esimeses kvartalis 14,1% madalam kui aasta tagasi samal perioodil, suurima käibelanguse on sektoris läbi teinud ekspedeerimisfirmad: -20,4%. Logistikauudised võttis tõsiasja luubi alla ja toob välja 25 suurima languse läbi teinud ekspediitorit ja uurib, millised veokorraldajad on samal ajal hoopis käivet kasvatanud. Selgus nii mõndagi üllatavat.
Eesti ettevõtlusmaastikul on viimastel aastatel ilmnenud murettekitav trend: maksuvõlgade ja pankrottide arv kasvab märgatavalt. Statistika näitab, et maksuvõlglaste arv on viimase kolme aastaga suurenenud 35% ning pankrotis ettevõtete arv koguni 48%. Sellises olukorras on oluline, et ettevõtted saaksid oma võlanõuded kiiremini ja efektiivsemalt lahendatud. Siin tulebki appi Infopanga võlaregister, mis pakub innovatiivset ja praktilist lahendust võlgnikega tegelemiseks.