Riia Lennujaam, mis kuulub saba ja sarvedega riigile, tahab kohtu kaudu sisse nõuda lennufirmalt airBaltic võlga, mis ulatub üle 100 miljoni krooni. Ka airBalticu suurosanik on Läti riik ise.
Nimelt ähvardab Riia lennujaam sulgeda homme kell 16.00 kõik airBalticu lennud, kui lennufirma ei maksa homseks lõunaks kella 12ks ära oma võlgnevusi, teatas LETA.
Kui arveid ei tasuta, siis Riia lennujaam ei teeninda enam airBalticu lende – airBalticu lennukid ei saa maanduda ega õhku tõusta. Ühtlasi plaanib Riia lennujaam hakata nõudma airBalticult lennujaamatasude ettemaksu.
Mõlema ettevõtte enamusosalus kuulub Läti riigile - 52,6 protsenti airBalticust ning 100 protsenti Riia lennujaamast.
Seotud lood
Kandidaatide esitamine konkursile „Parim tarneahelajuht 2025“ on avatud ja tähtaeg on 3. aprill 2025.