• 02.03.17, 14:09
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Saku Õlletehas viis lõpule robottransporteritega laosüsteemi ehituse

Saku Õlletehas sai valmis kahe miljoni eurose investeeringuga roborttransporteritel põhineva poolautomaatse laosüsteemi ehituse, mille tulemusel kasvatas ettevõte oma laovõimekust kaks korda ning parandas märgatavalt ka tööturvalisuse taset, teatas ettevõte.
Saku Õlletehase uue laohoone avamine
  • Saku Õlletehase uue laohoone avamine Foto: Andrei Ozdoba
“Tegemist on Saku Õlletehase viimaste aastate ühe märkimisväärseima investeeringuga tarnekindluse parandamisse ja efektiivsuse kasvu,” ütles Saku Õlletehase juhatuse liige Jaan Härms. “Selliste investeeringute planeerimine on väga pikaajaline ja mahukas töö – langetasime investeerimisotsuse 2014. aastal lähtudes pikaajalistest tulevikuplaanidest koduturul ja ekspordi suunal. Tänaseks on koduturu väljavaated muutunud aga märgatavalt ebastabiilsemaks.”
Ligi kahe miljoni eurose investeeringu esimeses etapis paigaldati Saksa tootja Jungheinrichi robottransporteritel põhineva automatiseeritud riiulisüsteem 2015./2016. aastal olemasolevasse laohoonesse, teises etapis rajati mullu novembrist tänavu veebruarini tehase territooriumile uus laohoone ja riiulisüsteem.
Koos uue riiulisüsteemi paigaldamisega juurutas Saku Õlletehas ka uue laohaldussüsteemi, mis annab võimaluse kasutada efektiivselt laohoonete kõrgust ja riiulite sügavust.
“Kui varem pidi tõstukijuht kaubaaluste laos transportimiseks tegema mitu sõitu, siis uue süsteemiga teeb suure osa tööst ära tehnoloogia – tellimusi juhitakse tõstukitele paigaldatud tahvelarvutite vahendusel reaalajas ning riiulitel liigutavad kaubaaluseid robotid,” kirjeldas Härms.
Esimeses etapis kasvas Saku ladustamisvõimekus 45 protsenti ning teise etapi ehitustööde lõppedes on ladustamisvõimekus kahekordistunud. “Oleme seeläbi suutnud märgatavalt kiirendada tarneprotsessi ja pakkuda klientidele oluliselt paremat tarnekindlust,” märkis Saku Õlletehase juhatuse liige.
Investeering laovõimekuse kasvu parandab efektiivsuse tõusu kõrval ka tööturvalisuse taset, kuna reaalajas toimiv tellimuste süsteem muudab kaubaaluste liikumise senisest sujuvamaks ja ohutumaks.
Samavõrra väärib esiletõstmist keskkonnaaspekt, kuna uue süsteemiga väheneb liiklemine tehase territooriumil ja Saku alevikus. “Kaasneb vähem õhusaastet ja parem liiklusohutus,” lisas Jaan Härms.

Seotud lood

Uudised
  • 27.10.17, 14:53
Tulekul: logistika hommikuseminar Saku Õlletehases
Äripäeva teemaveeb logistikauudised.ee korraldab 30. novembril järjekordse logistika hommikuseminari - seekord Saku Õlletehases.
  • ST
Sisuturundus
  • 07.11.24, 22:54
Vastukaalutõstukid ‒ miks on tarvis ja mida valida?
Kõik ettevõtted, mis tegelevad kaupade ladustamise, transportimise või töötlemisega, teavad hästi, et tõstuki ostmine on üks väga oluline investeering. Õige tõstuki valimine võib aidata tõsta töö efektiivsust, parandada töövoogu ning suurendada tööohutust. Selles artiklis kaalume läbi, milliseid tegureid tuleks arvesse võtta, et teha teadlik otsus tõstuki soetamisel. Samuti vaatame, mida näitab trend ja mida võiks tuua tulevik.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele