28 Riigikogu liiget moodustasid Tallinn-Helsingi püsiühenduse rajamise toetusrühma, mille esimeheks valiti Kristen Michal ja aseesimeheks Yoko Alender. Toetusrühma eesmärk on Eesti ja Soome vahelise püsiühenduse rajamise toetamine ja tähelepanu all hoidmine.
- Tallinn-Helsingi püsiühenduse rajamise esimeheks valiti Kristen Michal Foto: Andres Haabu
„Hetkel viiakse läbi põhjalikku Tallinn – Helsingi püsiühenduse uuringut, mis valmib järgmise aasta teiseks pooleks. Tegu on ajaloolise võimalusega, mis realiseerudes kasvatab mõlema riigi majandust, ning tõstab Tallinna ja Helsingi regiooni olulisust kaksikpealinnana,“ ütles toetusrühma initsiaator ning eelmise valitsuse majandus- ja taristuminister Michal pressiteate vahendusel.
„Esimesed joonised Tallinna ja Helsingi vahelisest õhupallidel püsivast sillast on pärit aastast 1871. Tänaseks on tehnoloogia mõõtmatult arenenud ning Hyperloop tehnoloogia pioneerid on soovinud, et ka nendega arvestataks plaanide tegemisel. See näitab, et tegu on ideega, mida maailmas märgatakse,“ sõnas Michal.
Toetusrühma aseesimehe Yoko Alenderi sõnul on toetusrühma oluline roll avalikkuse kaasamisel. „Kindlasti on kodanike ühendustel, arhitektidel ja ettevõtjatel Tallinn-Helsingi püsiühenduse loomisel kaasarääkimise soovi. Riigikogu võiks olla koht, kus keeb arutelukatel nii suure unistuse teostamisel,“ ütles Alender.
Esialgsete uuringute järgi peetakse Tallinn-Helsingi püsiühenduse loomise hinnaks 9 – 13 miljardit ning tasuvusajaks hinnanguliseks 37 aastat.
Toetusrühma kuuluvad lisaks Michalile ja Alenderile Arto Aas, Maire Aunaste, Deniss Boroditš, Monika Haukanõmm, Remo Holsmer, Jüri Jaanson, Toomas Kivimägi, Aivar Kokk, Eerik Niiles Kross, Helmen Kütt, Kalle Laanet, Ants Laaneots, Maris Lauri, Lauri Luik, Meelis Mälberg, Aadu Must, Liisa Oviir, Kalle Palling, Keit Pentus- Rosimannus, Barbi Pilvre, Heidy Purga, Laine Randjärv, Taavi Rõivas, Erkki Savisaar, Artur Talvik ja Urve Tiidus.
Toetusrühmade ja ühenduste kaudu saavad Riigikogu liikmed ja fraktsioonid tõmmata tähelepanu konkreetsele teemale ning toetada ja kaitsta kitsama eluvaldkonna huve.
Seotud lood
Soome Geoloogia uurimiskeskus (GTK) on Soome Helsingi Uusimaa Liidu tellimusel projekti FinEst Link raames teinud seismoakustilise uuringu Helsingi ja Tallinna vahelise võimaliku raudteetunneli trassi kaardistamiseks.
Indoneesia pealinn Jakarta, mis on tuntud oma kohutava liikluse poolest, võib kasutama hakata Hyperloopi.
Tallinna ja Helsingi vahelise püsiühenduse tasuvusuuringu ning tehnilise lahenduse analüüsi konsultandid on selgunud. Uuringuid, mille käigus selguvad merealuse raudteetunneli maksumus, tasuvusaeg ning võimalik tehniline lahendus, algavad juba selle aasta veebruaris, teatas Tallinna Transpordiamet.
Alan James, Hyperloop One’i asepresident ülemaailmse äriarenduse alal selgitab, et hyperloop-tehnoloogia pakub lihtsalt uut transpordiviisi kõigile inimestele kogu maailmas. Ometi tahetakse sellega ümber kujundada arusaama transpordist kui sellisest.
Kõik ettevõtted, mis tegelevad kaupade ladustamise, transportimise või töötlemisega, teavad hästi, et tõstuki ostmine on üks väga oluline investeering. Õige tõstuki valimine võib aidata tõsta töö efektiivsust, parandada töövoogu ning suurendada tööohutust. Selles artiklis kaalume läbi, milliseid tegureid tuleks arvesse võtta, et teha teadlik otsus tõstuki soetamisel. Samuti vaatame, mida näitab trend ja mida võiks tuua tulevik.